Guangdong Henvcon Electric Power Technology CO., LTD.

“Aktivan život u nezaustavljivom kretanju”

Zapis Henvconove druge interne košarkaške prijateljske utakmice

Zdravo tijelo je garancija dobrog posla, a život je u kretanju.U cilju poboljšanja fizičkog kvaliteta zaposlenih i jačanja unutrašnjeg jedinstva i saradnje između različitih odjela, Henvcon je 15. aprila u 18 sati održao drugu košarkašku utakmicu prijateljstva ove 2022. godine na košarkaškom terenu kompanije. Predstavnici svakog radnog sektora su pratili igra i navijanje za igrače na terenu.

Dvije strane u igri su bili crveni tim (inženjerski odjel) predvođen Liu Yongom i plavi tim (članovi ostalih odjela kompanije) sa kapitenom Li Yuom.Glavni inženjer Li wi je i dalje bio odgovoran za nadzor na licu mjesta, dok je Qin Mangai bio sudija.Posebno je administrativno odjeljenje bilo visoko cijenjeno za organizaciju takmičenja i snažnu podršku.

Utakmica je bila podijeljena u četiri dijela, od kojih je svaka trajala po 10 minuta.Zviždukom je takmičenje zvanično počelo.Za razliku od prethodne, prvu loptu u ovoj utakmici osvojio je crveni tim.Precizan našminkani udarac pogodio je koš i osvojio 2 poena, zbog čega je publika aplaudirala jedan za drugim.Plavom timu se danas pridružio novi igrač, tako da saradnja nije bila baš vešta i dugo nisu osećali osećaj šuta, promašivši mnogo poena.Na početku im je zaostajao rezultat, bili su i u pasivnom stanju.Na sreću, Liu Meng je kasnije otkrio taj osjećaj.Napravio je nekoliko prekrasnih dalekometnih šuteva sa 3 uzastopna poena, što je pomoglo plavom timu da sustigne rezultat i jednoglasno navijalo publike za "bravo".Crveni su igrali u dobrom ritmu, ali se situacija promijenila, postepeno su ih prestizali.Rezultat u prvoj četvrtini bio je 18:20 (crveni protiv plavih).

U drugoj i trećoj četvrtini takmičarske okolnosti su bile odlične.Oluja mladih i kul veštine crvenog tima bili su sjajna prisutnost na terenu.Preciznom i genijalnom saradnjom pogodili su mali vrhunac 16:8 i ponovo poveli;dok je plava opet bila poremećena.Njihovo dodavanje je bilo opljačkano ili suviše iznuđeno da izađu van terena.Uz to, i njihovi skokovi su bili manji od crvenog tima, a postotak pobjeda u šutu je bio nizak, pa je rezultat bio u zaostatku.Ali od tada, obje strane su fluktuirale, jurile jedna drugu, naizmenično su rasle, a rezultatska razlika je bila vrlo mala.

a

Igrači su težili povratku

b

Član crvenog tima Liu Yongcheng pogodio je daleko od 3 poena

U posljednjoj četvrtini, četvrtoj, za pobjedu su igrači obje strane i dalje zadržali punu borbenost, a njihova skakačka figura bila je posebno živahna u noći.Novi igrači plavog tima su se digli i dobro odradili skok, odbranu i zaštitu lopte, što je doprinijelo i šutiranju.Šutovi iz blizine i šutevi iz daljine su često bili uspješni.Rezultat na sredini je bio 64-60, a plavi su imali dva gola prednosti.Crveni nije želio da bude nadmašen.Tada su zaista pogodili dva gola i izjednačili rezultat.Publika je takođe uživala gledajući nervoznu i divnu scenu.Mali navijači su glasno vikali da navijaju za svoj omiljeni tim.Vrijeme je došlo do posljednjih 20 sekundi.U ovom trenutku, crveni tim je bio još dva boda prednosti.Kod 76:74 plavi su napravili pauzu i dogovorili taktiku.Crveni tim je bio odlučan da odbrani posljednju loptu, loptu za tri poena plavih.Bluer je obratio svu pažnju na posljednji udarac.Kao rezultat toga, košarkaška lopta je promašila mrežu i crveni tim je pobijedio.

Igra ima pobjednike i gubitnike, ali bez obzira ko gubi ili pobjeđuje, konačni pobjednik je publika.Nadamo se da će kroz zajedništvo i saradnju pokazanu u igri, igrači naučiti razumjeti snagu tima, uvažavati protivnike i osvajati prijateljstvo Radujmo se dolasku sljedećeg prijateljskog meča!